Servis PC
Opravy a servis notebooků

Máte problémy s vaším notebookem, potřebujete rychlé řešení bez zbytečných průtahů? Váš notebook už dosloužil, stala se vám nehoda a praskl vám displej, řešíte problémy operačního systému nebo máte pocit, že stav a výkon vašeho notebooku není ideální, pak se obraťte na nás. Firma Ronitan s. r. o. pro vás zajistí kompletní servis notebooků od malých oprav až po složitější servisní úkony. Jako jedni z mála v Brně se velmi úzce specializujeme na servis notebooků. Opravu vašeho notebooku se snažíme vždy co nejvíce urychlit!

 

Oprava MacBooku ProMacBook 009Oprava MacBooku Pro

Servis notebooků
5 bezpečnostních tipů, které vám pomohou udržet váš notebook v bezpečí

Podle společnosti Gartner, jedné z předních společností zabývajících se výzkumem informačních technologií, je každých 53 sekund odcizen notebook . Podle statistik byla nalezena pouze tři procenta ukradených notebooků a počítačů. Udržení vašeho notebooku v bezpečí a v pořádku by mělo být nanejvýš důležité, zejména pro časté cestovatele. V případě ztráty nebo kompromitace se důvěrné osobní a obchodní informace mohou dostat do nesprávných rukou. To může poskytnout konkurentovi výhodu, způsobit finanční katastrofu nebo být trapné.

 

1. Zacházejte s ním jako se svým dítětem

Nikdy nenechávejte svůj notebook bez dozoru nebo mimo vaši kontrolu. Pokud jste na veřejném místě a jdete na toaletu, vezměte si ji s sebou. Umožnit taxikáři, aby si ho dal do kufru, nebo hotelovému poslíčkovi, aby ho odvezl do vašeho pokoje, jsou další příležitosti ke katastrofě. Tato opatření se mohou zdát nepohodlná, ale odcizení notebooku nebo dat na něm je mnohem problematičtější.

 

2. Odstraňte všechny stopy hesel

Dalším způsobem, jak uchovat data v počítači v bezpečí, je neukládat hesla do snadno dostupného dokumentu nebo do prohlížečů. Pokud je váš počítač odcizen nebo ztracen, bude mnohem snazší je najít.

 

3. Nainstalujte software Anti-Theft

K dispozici je software, který dokáže sledovat ukradené nebo chybějící notebooky. Musí být nainstalován předem. Registrace počítače u služby sledování proti krádeži, která jej používá, je skvělý způsob, jak zlepšit zabezpečení.

 

4. Nebuďte hodní

Nechat cizí lidi používat váš počítač ke „kontrole e-mailů“ nebo „něco hledat“ je velká chyba. Mohli by vám vzít váš notebook nebo na něm ukrást informace.

 

5. Vyhněte se veřejným sítím

Místa jako kavárny, hotely a letištní salonky obvykle uživatelům poskytují přístup k internetu prostřednictvím veřejných sítí, které lze snadno hacknout. Virtuální privátní síť (VPN) je mnohem bezpečnější. Vaše společnost vám může poskytnout VPN, kterou můžete používat, když cestujete.

 

Dodržování těchto pěti tipů je dobrým výchozím bodem pro zvýšení bezpečnosti vašeho notebooku nebo počítače.

Servis notebooků